LAZER EPİLASYON NEDİR

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve sağlıklı yoludur. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Alexandrite Lazer

Ülkemizde genellikle çok koyu olmayan ten rengi ve koyu kıl yapısına sahibiz. Bu nedenle en iyi sonuçları Alexandrite Lazer ile elde ediyoruz. Alexandrite Lazer derideki kıl köklerine ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve iz bırakan yanık sorununa yol açmaz. Cihazın kullan-at başlıkları sayesinde hijyen açısından asla sorun yaşanmaz.

KAÇ SEANSTA İSTEDİĞİM SONUCU ALIRIM?

Lazer epilasyon uygulaması sırasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin  neticenin ortalama 4-6 seans sonrası alınmasının gerekçesidir. Lazer ışının uygulama süreleri ve dozları cilt tonu ve yapısal özeliklerine göre değişiklik gösterir.

SEANSLARIN ARALIKLARI NE KADARDIR

Lazer epilasyon seanslarına verilen aralıklar bölgeye göre 6-8 hafta arasında değişir.

10 Seans Gitmeme Rağmen Sonuç Alamadım Diyorsanız? IPL (ışık bazlı sistemler)

IPL, Mavi Işık, Foto epilasyon vb. gerçekte lazer teknolojisi değildir, sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve sadece geçici kıl dökme etkisi gösterirler. Kuaför salonlarında hemen her köşe başında lazer epilasyon adı altında ucuz uygulamalar yapan pek çok salon mevcut. Uygulama sırasında cihaz başlığı cilde temas edip hijyen açısından sorun yaşatırken sonuç almayacağınız işlemler için zaman ve para kaybına sebep olurlar.

Kavitasyon teknolojisi; yağ hücresi ve sellülite karşı mikro vakum baloncukları ile savaşır. İnvasiv bir girişim olmadan cilt yüzeyine uygulanan ultrasonik ses dalgaları ile yağların parçalanması ve tamamen yol edilmesi için geliştirilen en son teknolojidir.

Avantajları

  • Vücut şekillendirme
  • Sellülit tedavisi
  • Yağ parçalama

Radyofrekans Teknolojisi;  epidermis, dermis ve hipodermise kadar radyofrekans dalgalarını göndererek dokularda ısı artışıyla artiyel kan akışını arttırarak kavitasyonla parçalanan yağın atılımını kolaylaştırma, kollajen doku oluşumu ve vücut şekillendirmesi için geliştirildi. Selülit oluşumuna sebep olan toksin ve sıvılar giderilir. Kan dolaşımının artışı ile cilt altı vücut yağı metabolizması düzenlenir ve cilt dokusu görünümü belirgin olarak iyileşir.

Pressoterapi Teknolojisi; dolaşım sistemini harekete geçiren, vücutta biriken fazla sıvı, yağ ve toksinlerin atılmasını kolaylaştıran, selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma uygulamalarının etkinliğini arttıran çok fonksiyonlu bir drenaj sistemidir. Pressoterapi teknolojisinde, anti-selülit ve kavitasyon tedavileri sonrası için özel basınç tedavisi modları geliştirilmiştir. Hasta ihtiyaçları doğrultusunda basınç parametreleri ve bekleme süreleri ayarlanarak kişiye özel basınç terapileri uygulama imkanı sunan bir teknolojidir.

Avantajları

Lenf yollarına yapmış olduğu basınç ile sirkülasyonu arttırarak metabolik atıkların elimine edilmesini kolaylaştırır. Vücudun oksijen miktarını arttırarak, dolaşım sistemini geliştirir ve ekstremitelerdeki gerginliği ortadan kaldırır. Lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak hücre yenilenmesini kolaylaştırır. Vücut sarkmalarının toparlanmasında, kilo, varis ve ödem problemlerinde, selülit ve bölgesel incelme tedavilerinde oldukça etkilidir. Seans süresince herhangi bir ağrı veya acı hissi oluşturmaksızın rahatlatıcı bir uygulamadır.

Fraksiyonel Lazer Nedir ?

Son yıllarda geliştirilen ve dermatolojik uygulamalarda önemli bir yer tutan bir lazer yöntemi olmakla birlikte, ciltte önemli ve derin etkiler yaratabilen, cildi hasarlayarak iyileştiren lazerler sınıfındandır.Söz konusu lazer yöntemi, uygulandığı alanda istenen yoğunluk ve derinlikte etki yapabilmektedir.

Sivilce, yara, yanık,sezeryan veya kesik izlerinin tedavisinde son yıllarda kullanılan en etkili çözümlerden biri Fraksiyonel Lazer’dir. Aynı şekilde cilt çatlakları ve ciltteki kırışıklıkların kozmetik açıdan düzeltilmesinde ve cildin yenilenmesinde de bu yöntem kullanılmaktadır.

Nasıl İyileşme Sağlar ?

Uygulandığı cilt yüzeyinde otomatik boşluklar bırakmaktadır. Tüm yüzeyi etkilemeden, yüzeyin uygun görülen yüzdesi kadarını etkilemektedir. Ayrıca Karbondioksit Fraksiyonel lazer, dokudaki suya tutunarak uygulandığı dokuyu buharlaştırmakta ve etkilenme derinliği kontrol edilebilmektedir.

Bu özellik sayesinde önemli avantajlar sağlanmaktadır:

  • Doku, klasik lazerlerdeki gibi tamamıyla tahrip olmadığından aşırı doku reaksiyonu oluşmamaktadı
  • Ağrı azdı
  • Enfeksiyon ihtimali
  • Kötü iyileşme riski minimize edilmiş
  • İşlem sonrası iyileşme süreci çok kısalmaktadı

Söz konusu avantajlarından dolayı Fraksiyonel lazer, hızla Klasik Ablatif lazerlere alternatif olmakta ve son yıllarda birinci tercih durumundadır.

1540 nm Fraksiyonel Non-Ablatif Lazer ;İz tedavilerinde, cilt çatlaklarında ve cilt gençleştirmede bilinen en yeni teknolojilerdendir.

Merkezimizde hastalarımızın ihtiyaclarına göre Alexandrite , Diod ve Fraksiyonel olmak üzere 3 ayrı lazer yöntemi uygulanabilmektedir .