Doğa Hospital Ağız ve Diş Sağlığı Birimi, ağız ve diş sağlığına ilişkin her türlü sorunun çözümünde, çağdaş teknolojik donanıma sahip hastane ortamında hizmet veriyor.

Dişeti Hastalıkları

Dişeti hastalığı hastalığın ne kadar ilerlemiş olduğuna bağlı olarak farklı şekillerde tedavi edilir. Dişeti hastalığını tedavi etmenin temel yöntemleri dişetleri altında derin temizleme yapmak dişeti cerrahisi, kemik greftleri ve antibiyotik tedavisidir. Ağız temizliğinde uygulanan prosedür ve hekim tavsiyeleri de dişeti hastalığının tedavisinde ayrıca kritik bir role sahiptir.

İmplant

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapğılan suni diş kökleridir. İmplantlar yaygın olarak dokulara uygun son derece dayanıklı ve ileri teknoloji ürünü olan titanyumdan yapılırlar. İmplantların görünümü ve sizde verdiği his o kadar doğal olur ki genelde varlıklarını unutursunuz.

Diş Beyazlatma

Bize farkedildiğimizi hissettiren ve mutluluk veren gülümsememizdir. Gülüşümüzü etkili kılan ise dişlerimizdir. Sararmış dişlerle, bırakın gülmeyi konuşmak bile istemeyiz. Dişlerimize azami özeni göstermemize rağmen rengi gene de istediğimiz beyazlıkta olmayabilir. Genellikle daha önce kullanılmış tetrasiklin grubu antibiyotikler, kanal tedavisi, çok fazala kafein ve sigara tüketimi dişlerin sararmasına neden olur. Sararmış dişleri ne kadar fırçalarsak fırçalayalım istediğimiz beyazlığı yakalamamız zordur. Bu noktada devreye uzman bir hekim desteğinin girmesine ihtiyaç vardır. Hospitadent diş hekimleri kontrolünde dişlerimizi beyazlatabileceğimiz farklı yöntemler mevcut.

Dolgu

Çürük dişler belirlendikten sonra vakit kaybedilmeden iyileştirilmesi gerekir. Çürük dişlerin iyileştirilmesi de diş dolgusu ile yapılmaktadır. Çürük dişin temizlenmesinin ardından meydana gelen boşluk uygun malzemelerle örtülerek çürümeden önceki halinin verilmesidir. Bu yönteme diş dolgusu adı verilir.

Ev Tipi Dolgu (Home Bleaching)

Hekiminizin klinikte hazırlayacağı beyazlatma plakaları ile beyazlatma jeli kullanılarak evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir yöntemdir

Hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğu konusunda uzman hekimlerimizden görüş alıp, diş beyazlatma uygulaması yapılarak dişlerinizin olduklarından  2-3ton daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz.